Son Güncelleme:
23/02/2024 - 14:36

Erasmus+ Avrupa Hareketliliği Kriterleri:

  1. Erasmus+ Avrupa Hareketliliği adaylarının (giden öğrencilerin) müfredatlarında henüz almadıkları en az üç seçmeli ders bulunmalıdır. Bu kriter bölüm değerlendirmesi sırasında kırmızı/yeşil ışık kriteri olarak kullanılacaktır.
  2. Erasmus+ Avrupa Hareketliliği başvuruları, öğrenci proaktif bir şekilde her iki taraftan da (ev sahibi üniversite ve ODTÜ) zorunlu dersler için kredi transferi olasılığını gösteren güçlü belgeler sunmadıkça, sadece seçmeli ders kredilerinin ODTÜ'deki müfredatlarına transfer edilebileceği varsayılarak değerlendirilecektir. Zorunlu dersler için kredi transferi yapacak öğrenciler, her iki üniversitedeki ders hocalarına danışmak, ders denkliği için kanıt / gerekçe toplamak (öğretim üyelerinden gelen mektuplar) ve bu belgeleri Bölüm Erasmus Koordinatörlüğüne sunmakla sorumludur.

Erasmus+ Avrupa Hareketliliği başvuru sürecinde unutulmaması gerekenler:

  1. Erasmus+ Hareketliliği ile ilgili sorularınız için lütfen öncelikle ODTÜ Uluslararası İşbirlikleri Ofisi'nin web sitesini inceleyiniz. Daha sonra Bölüm Erasmus Koordinatörü Doç Dr. Şerife Sevinç ile görüşmek ve sorularınızı sormak için randevu alınız.
  2. Ev sahibi üniversitede alabileceğiniz dersler için lütfen Erasmus Koordinatörüne danışın. Bölümünüzdeki Erasmus koordinatörü ev sahibi üniversitede hangi dersleri alacağınıza karar verme yetkisine sahip değildir.